2013/2014 bejegyzések

MINDEN NAPRA EGY FELADAT verseny eredményei (2014. március 9.)

9-13. korcsoport 5-8. korcsoport
Egyéni:

  • I. - Pásztor Gábor (12.a – 13 pont)
  • II. - Boncz Bettina (11.b – 12 pont)
  • III. - Hajek Viktória (11.b – 9 pont)

Osztály:

  • I. - 11.b (45 pont)
  • II. - 12.a (19 pont)
Egyéni:

  • I. - Kaczur András (5.a – 13 pont)
  • II. - Tóth Patrik (5.b – 12 pont)
  • II. - Isépy Zsombor (7.a – 12 pont)
  • III. - Fonyódi Fanni (7.a – 11 pont)

Osztály:

  • I. - 7.a (39 pont)
  • II. - 5.b (15 pont)
  • III. - 5.a (13 pont)

Minden résztvevőnek gratulálunk! Komoly kitartásról tettetek tanúbizonyságot!
A versenyen kitűzött napi feladatok megoldásait a Versenyek/Napi feladatok 2013/14 oldalon ellenőrizhetitek.


PANGEA matematika verseny (I.forduló) eredményei (2014. március 1.)

Az ORCHIDEA – PANGEA matematika verseny I. fordulójában minden 5-8. korosztályú iskolánkban tanuló diák részt vett. (Teljes osztálylétszámmal!)
Az I. forduló eredményei:

  • 5.osztály: KAPUS FANNI SÁRA (5.b)
  • 6.osztály: NAGY SEBESTYÉN CSABA (6.b)
  • 7.osztály: SERES MELINDA (7.b)
  • 8.osztály: CSOMBORDI VIKTOR (8.a)

A II. forduló tervezett időpontja: 2014. március 28. (péntek)
A verseny díjazása:

  • I.helyezett: 150 euró
  • II.helyezett: 100 euró
  • III.helyezett: 75 euró

Korábbi évek feladatairól a www.orchideapangea.hu oldalon tájékozódhatsz!

Minden résztvevőnek és évfolyam elsőnek gratulálunk!


Matematika csapatverseny 9-13. korosztály eredményei (2014. március 1.)

I. FOUR WALLS BUILD A HOME – 12.a (24,5 pont)
Máthé Marcell
Pirityi Soma
Pásztor Gábor
Polai Kristóf

II. IDK – 11.b (20 pont)
Boncz Betti
Jurkinya Petra
Gárdos Lili
Varró Vince

III. GYAKA – 13.a (15 pont)
Bukovszki András
Gündisch András
Morvay Fülöp
Gyöngyösi Alexandra

További helyezések:

  • IV. CSAKÖTÖS – 9.ny.b (Budai Bence, Molnár Gergő, Ványi Gergő, Moldrich Márk)
  • V. PAPÍROK – 11.a (Agócs Gyöngyvirág, Géczi Eszter, Tóth Réka, Németh Blanka)
  • VI. KÁVÉ – 9.b (Juhász Rebeka, Tamás Flóra, Janka Virág, Buruzs Bernadett)
  • VII. SZIKLÁK – 11.a (Zsludov Tamás, Krivák Ádám, Szilák Dániel, Tóth Attila)
  • VIII. NYOMD EL MAGAD – 13.a (Bakos Krisztián, Deák Zsolt, Barna Petra, Kazup Zoltán)
  • IX. RAJ liga – 9.a (Rubint Gergő, König Dániel, Szabó Endre, Farkas Elek)
  • X. TURBÉK – 12.a (Szepes Ádám, Gyenes Dániel, Király Anna Kinga, Pap Borbála)
  • XI. SAJT – 9.ny.a (Széll Enikő, Kovács Kyra, Bódy Ákos, Lamos Virág)
  • XII. OLLÓK – 11.a (Varga Klaudia, Varga Kitti, Cseresznyés Orsolya, Nagy Zita)
(Galéria – a versenyen készült fotók)

Matematika csapatverseny 5-8. korosztály eredményei (2014. február 27.)

I. WINNER TEAM – 6.b (63 pont)
Ott Bence
Mester Norbert Péter
Nagy Sebestyén Csaba
Fekete Boldizsár

II. B.A.L.B. – 8.b (56 pont)
Galgóczi Alex
Bide Bence
Major Balázs
Szabó Levente

II. Soy peligroso – 8.a (56 pont)
Csiki Anna Júlia
Csombordi Viktor
Polányi Tekla
Szabó Péter

III. Zöld gyíkok – 5.a (53 pont)
Nádas Virág
Győrffy Zsanett
Kaltenecker Lili
Szendrei Csongor
(Galéria – a versenyen készült fotók)

11.évfolyam – VIZSGAELŐKÉSZÍTŐ, TÉMAKÖRÖK (2014. február 15.)

Kedves 11. évfolyam!
Az alábbi oldalon találhattok a hétfői vizsgaelőkészítőhöz gyakorló feladatokat, illetve házi feladatokat.
Egy másik oldalon tájékozódhattok a “kisérettségi” témaköreiről, ami megtalálható letölthető formában is.

Jó munkát!


11.a – házi feladatok, gyakorlás (2014. február 9.)

Az alábbi oldalon megtalálhatjátok a gyakorló feladatsort és a kijelölt házikat.

Jó munkát!


Minden napra egy feladat (2014. február 2.)

Minden nap találtok a matematika falitáblákon 5-8. és 9-13. korcsoportoknak napi feladatokat.
Ha érdekesnek találod a feladványokat, várjuk a névvel, osztállyal/tantárgy megjelölésével ellátott megoldásodat minden következő nap de. 10 óráig a FIZIKA (kémia teremmel szemben) postaládában.

A napi feladványokat megtalálod az alábbi weboldalakon is:

Jó szórakozást!


február = matematika + fizika + informatika hónap (2014. február 2.)

PROGR. NEVE IDŐPONT FELELŐS / LEÍRÁS

MINDEN NAPRA EGY FELADAT (MATEM.+FIZ.+INFORM.)

5-8. és
9-13. korcsoport

tantárgyanként, naponta 1-1 feladat
(mindhármat megcsinálhatod, vagy éppen amelyikhez kedved van)

Feladat kitűzése: minden nap de. 10 óráig három helyszínen.
Feladat megoldásának leadási határideje: következő nap de. 9.
Megoldásaidat a FIZIKA postaládába dobhatod!
Ne feledd a neved, osztályod és a tantárgyat felírni a megoldásra!
A Te feladatod a feladatok lemásolása, de a munkaközösségek oldalán is megtalálod a feladatokat!

PANGEA
(matematika)
5-8. korcsoport
(minden osztály, teljes  létszámmal)

február első hete
(szakórákon)

Az 1. fordulót egy héten belül bármelyik nap lebonyolíthatja a szaktanár. (45 perc szükséges)
Az 1. forduló összesen 20 kérdést tartalmaz.
A kérdések 4 válaszlehetőséget tartalmaznak.
A döntőbe az évfolyam legjobb eredményét elért diák mehet.

LAN PARTI
(informatika)

5-8. és
9-13. korcsoport

február 7. (péntek)
5-8.: 1400-1530
9-13.:1530-1800
(Neumann, Puskás terem)

Jelentkezni informatika szaktanáraidnál van lehetőség.

Fizikai kísérletek
verseny

jelentkezési határidő:
február 7.
kísérletek bemutatása:
február 11. (kedd)
1400-1600
(fizika terem)

Jelentkezni fizika szaktanáraidnál van lehetőség.

1 + 1 = 1 pár
Valentin napi verseny
(min. 10 pár jelentkezése esetén)

jelentkezési határidő:
február 7.
verseny:
február 14. (péntek)
1400-1500
(díszterem)

Várjuk párok jelentkezését, akik szívesen kipróbálnák magukat egy kis Valentin napi versenyen, természetesen kis matekkal fűszerezve.
Jelentkezni: szaktanároknál.

5-8. csapatverseny
(matematika)

jelentkezési határidő:
február 14.
verseny:
február 18. (kedd)
1400-1530
(díszterem)

Minden csapat 4 főből állhat!
Logikai, fejszámolós feladatok minden, ami kicsit más, mint amihez hozzászoktál a matematika órákon.
Készülj fel a pörgős, valóban csapatmunkát igényelő feladványokra!
Nevezni tanárodnál lehet!

ZRÍNYI ILONA
matematika verseny

február 21. (péntek)

A már jelentkezett diákoknak!
Felelős tanár:
- Meszéna Éva,
- Molnár István

Számítógép összerakás

5-8.: 3 fős csapatok
9-13.: 2 fős csapatok

jelentkezési határidő:
február 19.
verseny:
február 26. (szerda)
1400-1600
(Neumann, Puskás terem)

A verseny célja, hogy az alkatrészekből egy működő számítógépet rakjatok össze.
Jelentkezni: szaktanároknál.

9-13. csapatverseny
(matematika)
jelentkezési határidő:
február 21.
verseny:
február 28. (péntek)
1400-1530
(díszterem)

Minden csapat 4 főből állhat!
Logikai, érdekes, inkább játékos feladatok. Más, mint amihez hozzászoktál a matematika órákon.
Nevezni tanárodnál lehet!

Comments are closed.